13:00
- 17:00

Na het succes van vorig jaar organiseert KWA Bedrijfsadviseurs dit jaar weer een minicongres in samenwerking met de Nederlandse Arbeidsinspectie (NLa). De herziene ARIE-regeling is nu ruim een jaar in werking. KWA heeft inmiddels een groot aantal bedrijven ondersteunt bij de implementatie van deze regeling.

 

Zowel KWA als de NLa hebben op basis van bedrijfsbezoeken een beeld gecreëerd van de praktijksituatie. Zij zien in de praktijk dat bedrijven het nog best lastig vinden om in compliance te komen met de vereisten uit de ARIE-regeling.

 

Daarom delen zij hun opgedane praktijkervaring met jou tijdens het ARIE Minicongres op 20 mei en praten zij je bij over de laatste ontwikkelingen vanuit de Nederlandse Arbeidsinspectie, waaronder het inspectieprogramma.

 

Zo ben je beter geïnformeerd en kun je vervolgstappen maken met de implementatie en je goed voorbereiden op een inspectiebezoek van de NLa.

 

Programma

  • Presentatie Nederlandse Arbeidsinspectie
    - Korte terugblik belangrijkste verplichtingen vanuit de ARIE regeling
    - De bevindingen tijdens de bedrijfsbezoeken in 2024
    - Toelichting op de rol van inspecteur Major Hazard Control
    - Toelichting op de aangekondigde inspectiebezoeken die vanaf 1 april 2025 plaatsvinden
    - Zienswijze vanuit de NLa op deskundige bijstand (o.a. toetsing ARIE en intern noodplan)
  • Presentatie KWA Bedrijfsadviseurs
    - Aandachtspunten bij het in compliance komen met de ARIE vereisten vanuit praktijkervaring, waaronder: de volledigheid van de Aanvullende Risico-inventarisatie en -evaluatie, de koppeling tussen beleid, risicobeoordeling en maatregelen, de verplichte procedures, het (borgen van het) melden van zware ongevallen en het sluiten van de PDCA-cirkel (plan van aanpak).
    - Voorbereiden op een bezoek van de NLa
  • Panelgesprek
    Meekrijgen van de organisatie met o.a. een spreker vanuit de NOVE de brancheorganisatie voor de zelfstandige brandstoffenhandel
  • Netwerken

 

Meer informatie en aanmelden: https://www.kwa.nl/bijeenkomsten/minicongres-arie--kennisdeling-na-1-jaar-praktijkervaring