Titel presentatie:

Verzinkerijen: de reis naar een Chroom(VI)-vrij poedercoatproces

Korte toelichting presentatie:

De presentatie bestaat uit 3 onderdelen, te weten:

 • Chemisch traject
  • Wetgeving
  • R&D traject
  • Uitgangspunten en bijkomende uitdagingen
  • Chemisch proces
  • Voordelen chroom(VI)-vrij proces
  • Blik op de toekomst
 • Praktijkimplementatie, applicateur
  • Visie en beleid (Weert groep)
  • Het onderzoek
  • Het gehele proces en alle substraten (van zwart staal tot en met duplex)
  • Procesparameters
  • Voorbehandeling poedercoaten specifiek
  • Resultaten
 • Accreditatie
  • Reden voor certificering

Deze presentatie is niet beschikbaar gesteld!

Sprekers:

ing. Roland van Meer
Business Unit Manager, AD Chemicals

ing. Norbert Beljaars
Directeur, Weert Groep

Informatie sprekers:

Roland van Meer is Business Unit Manager bij AD Chemicals. AD Chemicals is onderdeel van het internationaal opererende AD International. Een chemisch bedrijf dat haar eigen producten ontwikkelt, produceert en levert. Roland van Meer werkt inmiddels meer dan 10 jaar bij AD Chemicals en is nauw betrokken geweest bij de diverse ontwikkeltrajecten. Hij is zijn carrière begonnen op het laboratorium, vervolgens heeft hij gewerkt op de R&D afdeling, toen Sales Engineering en momenteel Business Unit Manager. Hij weet hierdoor als geen ander hoe chemische techniek en business samenkomen en hoe nieuwe innovaties van tekentafel naar succesvolle marktintroductie kunnen worden geleid. In zijn dagelijkse werkzaamheden haalt hij veel energie uit het adviseren van uiteenlopende klanten over effectieve, efficiënte, kostenbewuste en milieuvriendelijke inzet van chemie in het bedrijfsproces. Persoonlijke quote: “Als AD Chemicals hebben wij een continue drive naar innovatie en kwaliteitsverbetering, hierdoor weten wij keer op keer de huidige marktstandaard te overtreffen” Daarnaast stuurt hij een netwerk van distributeurs aan die de AD Chemicals producten wereldwijd verkopen. Mocht u een keer met hem van gedachten willen wisselen aarzel dan niet om na de presentatie langs te komen op de stand van AD Chemicals.

Norbert Beljaars is directeur van Weert Groep te Stramproy. Weert Groep, met meer als zestig jaar ervaring in verzinken en poedercoaten, is een internationale organisatie die altijd haar verantwoordelijkheid neemt. Een aantal jaren geleden werd bekend dat in de Europese wetgeving de schadelijke stof Chroom VI per 1 september 2017 niet meer wordt toegestaan. Voor deze expert reden een net zo sterk alternatief te ontwikkelen dat niet schadelijk is voor mens en milieu. Na een gedegen testperiode kan Chroom VI nu vervangen worden door het niet giftige Chroom III.

Quote/statement:

Als chemisch toeleverancier aan de metaaloppervlakte behandelende sector zijn wij vaak de eerste schakel in nieuwe ontwikkelen, de afgelopen jaren hebben wij dan ook bewezen dat onze producten toonaangevend en trendsetter zijn. Het is onze plicht om producten te ontwikkelen welke meegaan in de moderne milieuwetgevingen en procestechnologieën. Wij streven ernaar om samen met de applicerende industrie te werken aan een kwaliteitsniveau dat de marktstandaard overtreft.
Roland van Meer, AD Chemicals

De meest efficiënte manier om tot een goede corrosiewering te komen is om hier al in de ontwerpfase rekening mee te houden. Onze branche heeft  daarbij de taak om te innoveren en de mogelijkheden en beperkingen van onze technieken uit te dragen naar onze klanten en hun eindgebruikers.
Norbert Beljaars, Weert Groep