Titel presentatie
De voorbehandeling van Carbon Fiber Reinforced Plastics (CFRP) en Titanium voor toepassing in de vliegtuigbouw

Toelichting presentatie
De tendens van de luchtvaartindustrie is om de weerstand van vliegtuigen tijdens de vlucht zoveel mogelijk te verminderen om op deze wijze brandstof te besparen. Een nieuwe methode is, om een laminaire-flow van lucht over de vleugeldelen te bewerkstelligen. Deze zogeheten Hybrid laminar Flow Control (HFLC) kan tot 30% aan brandstof besparing opleveren.
De vleugeldelen bestaan uit een constructie van poreus titanium verlijmd op ribben van CFRP. De voorbehandeling van de verschillende componenten voor deze verlijming speelt hierbij een cruciale rol.

Taal
Nederlands

Spreker
dr. Hans Poulis
Managing Director / Assistent Professor - TU Delft - Hechtingsinstituut