Titel presentatie
Coatingtechnologie voor vezelversterkte composietmaterialen

Toelichting presentatie
Coatings en oppervlaktebehandelingen voor vezelversterkte composietproducten winnen aan belang wegens de groei van het aantal toepassingen. De vezelmaterialen worden behandeld om de hechting met het hars te verbeteren, terwijl de mallen met een lossingsbevorderende coating behandeld worden. Om de composietproducten zelf af te werken, zijn gelcoats het meest toegepast en het best gekend. Gelcoats worden in de mal aangebracht en geven een glanzende, decoratieve en beschermende afwerking die veelal voldoende is. Voor toepassingen die een hoge weerstand tegen water of chemische producten vereisen, zijn specifieke gelcoats of barrièrecoatings ontwikkeld. Andere toepassingen, zoals structurele componenten, vereisen brandwerende coatings. In de windenergie- en luchtvaartsector is er vraag naar anti-ijs en impactwerende coatings. Ook mechanische componenten en gereedschappen worden uit composietmaterialen gemaakt en worden afgewerkt met metallische of keramische coatings om het oppervlak hard en slijtagewerend te maken. In de presentatie komen diverse coatings voor toepassing op composietmaterialen aan bod.

Taal
Nederlands

Spreker
dr. Walter Lauwerens
Senior Project Manager Smart Coatings - Sirris

Walter Lauwerens behaalde een doctoraat in de Wetenschappen, richting Natuurkunde aan de KULeuven (1995) in het domein van dunne-film-depositietechnieken. Daarna heeft hij verder industrieel onderzoek verricht, eerst op gebied van textielbehandelingen, en daarna rond depositie en toepassingen van dunne keramische lagen via vacu√ľmdepositie bij UHasselt en later (sinds 2000) bij Sirris. Hij is nu Senior Project Manager bij Sirris waar hij projecten uitwerkt en leidt op gebied van coatings en oppervlaktetechnologie met verscheidene bedrijven uit diverse technologische sectoren.