De (verplichte) Cursus In-house Control Medewerker voor de kwaliteitslabels Qualicoat, Qualisteelcoat en Qualanod is al enige tijd geleden vertaald in het Engels en verheven tot wereldstandaard. De meeste general licensees gebruiken de Engelstalige versie, en dat is tevens de versie waar de technische specificatie van de kwaliteitslabels naar verwijst. Maar omdat de tests moeten worden uitgevoerd door operationeel verantwoordelijken, is het voor een aantal landen wenselijk en mogelijk om een eigen vertaling te maken. Inmiddels zijn er nog eens 12 vertalingen gemaakt, waaronder bijvoorbeeld Chinees en Japans. Van de general licensee uit Polen, Qualipol, ontvingen we het boek van de cursus in het Pools (zie foto). Dat betekent dat we het cursusboek inmiddels in Nederland in 3 talen beschikbaar hebben. Voor bedrijven die medewerkers uit Oost-Europa in dienst hebben kan dat een voordeel zijn.