NEN informatiemiddag rond het thema ‘Opslagtanks’ op dinsdagmiddag 14 oktober

Binnen CEN/TC 265 ‘’Metallic tanks for the storage of liquids” wordt momenteel gewerkt aan een revisie van de EN 14015 Specification for the design and manufacture of site built, vertical, cylindrical, flat-bottomed, above ground, welded, steel tanks for the storage of liquids at ambient temperature and above’’.

Deze revisie wordt uitgevoerd binnen de CEN/TC 265/WG 9 ‘Site built tanks for liquids at ambient temperatures (EN 14015)’.

De norm beschrijft de eisen voor de materialen, het ontwerp, de fabricage, uitzetting, testen en inspectie van ter plaatse vervaardigde, verticale, cilindrische, bovengrondse, gelaste stalen tanks met platte bodem voor de opslag van vloeistoffen bij omgevingstemperaturen en daarboven en de technische eisen die hiervoor nodig zijn.

Ook is binnen Nederland al de PGS 29 ‘Richtlijn voor bovengrondse opslag van brandbare vloeistoffen verticale cilindrische tanks’ gepubliceerd . Deze PGS is momenteel in herziening. In deze PGS wordt vaak verwezen naar EN 14015.

De norm beschrijft de eisen voor de materialen, het ontwerp, de fabricage, uitzetting, testen en inspectie van ter plaatse vervaardigde, verticale, cilindrische, bovengrondse, gelaste stalen tanks met platte bodem voor de opslag van vloeistoffen bij omgevingstemperaturen en daarboven en de technische eisen die hiervoor nodig zijn.

Ook is binnen Nederland al de PGS 29 ‘Richtlijn voor bovengrondse opslag van brandbare vloeistoffen verticale cilindrische tanks’ gepubliceerd . Deze PGS is momenteel in herziening. In deze PGS wordt vaak verwezen naar EN 14015.

Het doel van de informatiemiddag is om te onderzoeken of er belangstelling is vanuit Nederland om actief deel te nemen bij de revisie van de EN 14015.

Bij voldoende belangstelling zal, na een informatiemiddag, een normcommissie worden opgericht. Aan deelname van een normcommissie zijn kosten verbonden (zie http://www.nen.nl/Over-NEN.htm)

Deze informatiemiddag zal plaatsvinden op:
dinsdag 14 oktober 2014
bij NEN te Delft
van 13.00 – 16.30 uur.

Indien u belangstelling heeft kunt u zich aanmelden via: http://www.nen.nl/Evenementen/Evenementdetailpagina/Informatiemiddag-Opslagtanks.htm