U kunt energiebelasting op elektrische energie terugvragen als u meer dan 10 miljoen kWh verbruikt en een meerjarenafspraak met de overheid hebt afgesloten ter verbetering van de energie-efficiëntie.

Sinds 1 januari 2017 is er ook een regeling voor de teruggave van energiebelasting op aardgas.

Op 17 januari hebben wij een bericht geplaatst over de mogelijkheid om de energiebelasting op aardgas voor metallurgische processen terug te vragen. Zie hiervoor: https://vereniging-ion.nl/terugvragen-energiebelasting-verbruik-aardgas-tbv-metallurgisch-proces.

Hoewel leden van Vereniging ION hier gebruik van kunnen maken, blijkt in de praktijk dat de Belastingdienst de regel heel rigide uitlegt en bijvoorbeeld alle elektrochemische processen, maar ook thermische processen, afwijst terwijl die naar de mening van Vereniging ION wel onder de definitie zouden moeten/kunnen vallen. Daarmee wordt het aantal leden dat gebruik kan maken van deze regeling (te) beperkt.

Op verzoek van enkele leden heeft Vereniging ION een aantal zaken op een rijtje gezet. Lees verder via de onderstaande link.

Lees meer>>
Alleen beschikbaar voor leden van Vereniging ION.