• Onze cursus Metalliseerder is een examentraining van 3 dagdelen om de vakbekwame deelnemer te trainen, om zijn proeve van bekwaamheid met goed gevolg af te kunnen leggen.
  • De cursus is bedoeld voor medewerkers die metaalconserveringswerkzaamheden uitvoeren (uitvoerenden) en voor medewerkers die deze werkzaamheden direct op de werkvloer aansturen (voorlieden, uitvoerders of projectleiders).
  • Het blijkt in de praktijk dat er, wat de theorie betreft, vaak kennis ontbreekt rond de vraag waarom werkzaamheden op een bepaalde manier uitgevoerd moeten worden.  
  • Wij zien vaak dat onze cursus wordt gekozen voor en door medewerkers die nieuw zijn in het vakgebied. Onze ervaring leert dat de referentie dan kan ontbreken en dat de cursus als te kort kan worden ervaren. Als wij dit van tevoren weten zetten wij meer uren in voor de praktijktraining.
  • Er wordt tijdens de cursus aandacht besteed aan metalliseermaterialen, ondergronden en ruwheden, het afstellen van de machine en het uitvoeren van kwaliteitscontroles.
  • Het doel van de cursus is om het vakmanschap van medewerkers te vergroten, waarmee op een objectieve, gecontroleerde en onafhankelijke wijze vakmanschap kan worden aangetoond.
  • Het certificaat wordt vaak geĆ«ist door opdrachtgevers (als dit niet wordt gevraagd wordt er ook meestal niet gecertificeerd).
  • Bij het slagen voor het examen wordt er een persoonscertificaat afgegeven conform ISO17024. Deze persoonscertificering is bijvoorbeeld van belang voor applicateurs die werken voor opdrachtgevers in de bouw, weg- en waterbouw en de maritieme sector.
  • Het persoonscertificaat heeft een geldigheidsduur van 3 jaar.

Voor meer informatie over onze cursus Metalliseerder klik je op de link om naar de cursusbrochure te gaan. Mocht je jezelf of een collega willen aanmelden voor onze cursus, dan kan dat via ons digitale aanmeldingsformulier.

Voor meer informatie over onze cursussen vragen wij je contact op te nemen met ons secretariaat, via telefoonnummer: 030 - 630 03 90 of via het volgende e-mailadres: opleidingen@vereniging-ion.nl. Wij proberen momenteel zoveel mogelijk vanuit huis te werken en zijn om die reden het makkelijkst te bereiken via de e-mail.